Ozonowanie


To nie upał, jak mówi przysłowie, to wilgotność.

Wewnątrz wilgoć może być ogromnym problemem – szczególnie w piwnicach, pralniach, łazienkach i pomieszczeniach do pełzania – za każdym razem, gdy jest ciąg ciepłych, deszczowych dni.

Ozonowanie

Charakterystyczne oznaki zbyt wilgotnego powietrza obejmują zapach stęchlizny, wilgotne powietrze, kondensację na oknach i wilgotne plamy na ścianach lub suficie. Wilgoć może powodować rozwój pleśni i pleśni na ścianach i sufitach, a wilgoć może osłabić drewno.

Osuszacz wyciąga wilgoć z powietrza, zbierając wodę w wyjmowanym zbiorniku. Ale nie wszyscy są na wysokości zadania.

Uruchomienie osuszacza do pracy

Oto porady ekspertów naszej wypożyczalni osuszaczy dotyczące maksymalnego wykorzystania możliwości osuszacza.

Ustaw poziom wilgotności. Optymalny poziom wilgotności względnej wynosi od 30 do 50 procent, zgodnie z Energy Star (i 30 do 40 procent w chłodniejszych obszarach w sezonie grzewczym). Jeśli wilgotność jest wyższa, mogą rozmnażać się roztocza, pleśń i pleśń oraz wywoływać alergie.

Wybierz właściwe miejsce. Zapewnij wystarczająco dużo miejsca na swobodny przepływ powietrza do i z osuszacza. Większość modeli w naszych ocenach wypuszcza powietrze przez górę, ale kilka z nich wychodzi z boku. Niezależnie od tego powinny mieć wolną przestrzeń wokół osuszacza. Twoja instrukcja obsługi będzie zawierała szczegółowe informacje dotyczące Twojego modelu.

WAŻNE: Zamknij wszystkie okna i drzwi. Zamknięcie przestrzeni pozwala osuszaczowi pracować wydajniej.

Regularnie opróżniaj zbiornik. Gdy zbiornik jest pełny, zapala się kontrolka i osuszacz wyłącza się. Aby osuszacz działał, gdy jesteś poza domem, w sezonie regularnie opróżniaj zbiornik. Lub możesz podłączyć wąż do dowolnego z testowanych osuszaczy, aby skierować wodę do pobliskiego odpływu. Niektóre osuszacze mają wbudowaną pompę, która tłoczy wodę poziomo lub pionowo przez wąż do zlewu lub nawet na zewnątrz (na przykład przez okno w piwnicy).

Utrzymywać w czystości. Filtr oczyszcza powietrze przepływające przez osuszacz, a kiedy jest brudny, wydajność osuszacza spada. Wiele modeli ma lampkę kontrolną, która informuje, kiedy należy wyczyścić filtr. Pierz i susz go regularnie, zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji. Skoro już to zrobisz, zapoznaj się z poradami dotyczącymi czyszczenia filtra, kratki. Kiedy jest brudny, ruch powietrza jest spowolniony.